Merkezi Isıtma Sistemleri

Merkezi ısıtma sistemi ülkemizde sıklıkla kullanılan bir ısınma yöntemidir. Kombilerin daha evlere egemen olmadığı zamanlarda merkezi ısıtma sayesinde apartman dairelerinde ısınma gerçekleştiriliyor. Bu şekilde tüm apartman dairelerine aynı ısı ve eşit sıcaklık sunuluyor. Özellikle apartmanda yalıtım ve izolasyon açısından önlemler alınmışsa çok daha iyi verim sağlanıyor. Buna dikkat ederek merkezi ısıtma sistemi nasıl çalışır sorusu elbette yeni ev alacaklar için veya yeni ev tutacaklar için önemli oluyor. Merkezi ısıtma sistemi çalışma prensibi tek bir merkezden tüm apartmandaki radyatörlere sıcak su sağlanarak evlerin ısıtılmasıdır. Evlerin herhangi bir ekstra işlem yapmasına gerek kalmadan sorunsuz bir şekilde ısınma ihtiyaçlarını karşılamasına yarar. Kullanılacak akışkanı yönetecek olan kazan ve boru tesisatı ile en etkili şekilde ısınmak mümkün olmaktadır. Sirkülasyon içerisinde boruların ve kazanın basıncı yardımıyla ısınmış su sürekli devir daim yapar. Bu devir daim sayesinde tüm evlere ısı transferi yapılmış olur.

Nasıl Çalışır

Merkezi sistemler hem maddi hem de ısınma yönünden çok avantajlıdır. Yüksek katlı binalardaki bireysel ve kombi tipi ısınmalarda faturaların kabarık gelerek sürpriz yapması olasıdır. Bu şekilde faturayla uğraşmak istemeyen ve en iyi şekilde ısı almak isteyen kullanıcılar merkezi sistemlere yönelmektedir. Apartmanın izolasyonu ve bina yalıtımı da en büyük ekstra katkıyı merkezi sistemlere sunmaktadır. Genelde dairelere yerleştirilen ısı pay ölçerler veya termostatik vanalarla hangi dairenin ne kadar ısınma aldığını görmek mümkün olmaktadır. Gerekli olan ideal ısılar için de bu vanalar ve pay ölçerler çok etkili olmaktadır.

Temizlik ve bakım yaptırılması özellikle önemlidir. Bir yandan da içeride devir daim yapan suyun kireçlenmemesi, kirlenmemesi ve farklı oluşumlara girmemesi için sürekli olarak değişimi yapılmalıdır. Basınç kontrollerini yapmak gerekmektedir. Bakımların uzun sürmesi de evlerde ısınma konusunda mağduriyet yaşanmasına sebebiyet verebilir. Kombi gibi bireysel bir sistem olmadığı için tüm apartmanı etkileme potansiyeli bulunmaktadır. Sorunsuz ve iyi bir şekilde bakımları yapılan merkezi ısıtma sistemleri herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Karataş Tesisat;

Evlere, iş yerlerine, fabrikalara kullanılabilir bir aşamaya getirerek sunmaktadır. Uygulama; müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak projeye uygun şekilde ve kaliteli malzemelerle birlikte, teknik donanımlı ve sertifikalı ustalarımız tarafından nihai tüketiciye anahtar teslimi yapılır. Gaz açma yetki belgesine sahip mühendislerimizin hazırlamış olduğu projeler, yetki belgeli teknisyenlerimiz tarafından temiz bir çalışma, estetik görünüm ve müşterilerimizin istekleri göz önünde bulundurularak hayata geçirilmektedir.

Neden Tercih Ediliyoruz

1500+ müşterinin elbettki bildiği birşey var. Peki neden Karataş Tesisat?
Cleaner
Cleaner Icon

1500+ Müşteri Referansı

1500'ü aşkın müşteri portföyümüz ve tecrübemiz ile siz değerli müşterilerilerimizin tercihi ile hergün bir parça daha büyüyen bir aileyiz.

Cleaner Icon

20 Yıllık Tecrübe

2000'lerden günümüze uzanan ve severek yaptığımız mesleğimiz ile kazandığımız tecrübe ile hergün bir adım ileriye gidiyoruz.

Cleaner Icon

%100 Memnuniyet Garantisi

Kesin çözüme ulaşma veya sonuç sunma garantisi veriyoruz. Çözüme kavuşturamadığımız müşterilerimizden kesinlikle ödeme almıyoruz.

Cleaner Icon

Teknolojik Donanım

Tüm altyapımız ve kullandığımız makina parkurları ile teknolojiyi yakında takip eder ve sürekli kendimizi güncelleriz.

Cleaner Icon

Bizimle Zamandan Tasaruf Edin

Sektörel tecrübemiz ve alanların da uzman kadromuz ile kısa sürede sorun tespiti ile anında çözüm sunma kabiliyetimiz ile zamandan tasaruf edin.

Cleaner Icon

Sabit Ücret Politikası

Sürekli değişen fiyatlarımız yok. Verdiğimiz hizmetlerin, bağlı olduğu kuruluşların belirlediği sabit fiyat politikamız ile çalışmaktayız.

BENİ ARA FORMU

Merak Edilen Sorular

Formu Doldurduktan sonra ne olacak
Seçmiş olduğunuz tesisat türünde uzman çalışma arkadaşlarımız gün içerisinde sizi arayacak ve sorununuz ile ilgili bilgi alacak.
Form doldurmadan da iletişim kurabilir miyim?
Tabiki, 0532 638 71 17 nolu telefonlarda 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz.
Isınma sistemleri bakımı tasaruf sağlar mı ?
Petekler de, kombiler de veya tesisatlar da yapılacak düzenli bakım ve temizleme işlemleri enerji tüketiminizi %50 oranında düşürmektedir.
Formu doldurduğum ekiplerin gelmesi ne kadar sürer
Teknik ekibin size dönüş yapmasından ve detayları öğrenmesinden sonra İstanbul içi 24 saat içerisin de adrese ulaşım sağlanmaktadır.

Daha fazla merak edilen sorular için tıklayın

Karataş Tesisat

KARATAŞ TESİSAT

Siz değerli müşterilerimizin rahatı için her geçen gün büyüyen profesyonel kadromuz ile hizmetimize devam ediyoruz.Geride bıraktığımız 20 yıllık sektör tecrübemiz ile müşterilerimize en kesin çözümleri en ekonomik fiyatlar ile sunuyoruz. Tüm görüş ve önerilerinizi, memnuniyet veya şikayetlerinizi bize yorum olarak iletmenizi rica ederiz.

Yorum Yap İletişim